ISC SCHOOLS SAILING CHAMPIONSHIPS 2011

ITCHENOR SAILING CLUB

FIREFLY GAVIN ANDERSON PLATE + NICK PROSSER MEMORIAL ( Silver Fleet)

Overall

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Entries: 26, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet SailNo HelmName CrewName School R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st 11 16 Sam Jenkins Jo Gough MAGDALEN 2.0 1.0 2.0 (6.0) 1.0 1.0 (5.0) 1.0 19.0 8.0
2nd 9 14 Guy Dixon Tom Maxwell MAGDALEN 3.0 3.0 1.0 (9.0) 4.0 7.0 1.0 (13.0) 41.0 19.0
3rd 7 M4 Alexander Rice Alexander Sage MILLFIELD (10.0) 2.0 3.0 1.0 2.0 3.0 (9.0) 8.0 38.0 19.0
4th 14 10 Lizzie Wauchope Alex Barkshire KINGS 1.0 5.0 (8.0) (7.0) 5.0 4.0 4.0 2.0 36.0 21.0
5th 10 15 Oscar Key Tom Body MAGDALEN 5.0 (7.0) 7.0 (12.0) 3.0 2.0 3.0 4.0 43.0 24.0
6th 21 18 Emily Condie Sam Whaley POOLE GRAMMER 9.0 (13.0) 5.0 2.0 6.0 (10.0) 2.0 9.0 56.0 33.0
7th 25 T 3 Alex Frankling James Wicheloe TONBRIDGE 7.0 6.0 4.0 (14.0) 10.0 8.0 (16.0) 3.0 68.0 38.0
8th 13 3591 Nathan Howell Henry Cross KINGS 6.0 12.0 (27.0 OCS) 4.0 (18.0) 5.0 7.0 5.0 84.0 39.0
9th 17 1 Gabriel Wrenn Tom Hammond NORWICH 8.0 8.0 (12.0) 3.0 9.0 (11.0) 6.0 6.0 63.0 40.0
10th 8 21 Josh Adams Will Ing MAGDALEN 4.0 4.0 9.0 5.0 7.0 (16.0) 12.0 (18.0) 75.0 41.0
11th 19 5 Edward Davidson Oliver Maslen WELLINGTON (18.0) 11.0 6.0 (16.0) 15.0 6.0 11.0 11.0 94.0 60.0
12th 18 Silver 6 Eleanor Tivey Lucy Temple NORWICH 14.0 (16.0) (17.0) 10.0 14.0 9.0 10.0 12.0 102.0 69.0
13th 24 T 1 Tom Watkins Oliver Bussell TONBRIDGE 12.0 14.0 (15.0) 8.0 8.0 14.0 14.0 (16.0) 101.0 70.0
14th 5 M2 Maddy Jury Lauren Maxey MILLFIELD 11.0 (15.0) 10.0 15.0 12.0 13.0 15.0 (17.0) 108.0 76.0
15th 16 Silver 4047 Alastair Heald Gareth Caine ALDENHAM 13.0 (18.0) 16.0 17.0 16.0 12.0 8.0 (20.0) 120.0 82.0
16th 27 Silver 3319 Ed Halsor Jack Brewster TONBRIDGE 17.0 9.0 (18.0) 11.0 13.0 17.0 17.0 (22.0) 124.0 84.0
17th 6 Silver M3 Ashley Hughes Jack Overhill MILLFIELD 16.0 10.0 11.0 21.0 11.0 20.0 (23.0) (24.0) 136.0 89.0
18th 23 Silver T 2 Henry Carr William Arndt TONBRIDGE 15.0 (20.0) 13.0 20.0 (27.0 OCS) 18.0 13.0 10.0 136.0 89.0
19th 26 Silver T 4 George Collins Jack Morel-Paulo TONBRIDGE (19.0) 17.0 14.0 13.0 17.0 15.0 18.0 (19.0) 132.0 94.0
20th 15 Silver B11 Richard Stonehewer-Smith Henry Bettley KINGS (22.0) 19.0 20.0 18.0 20.0 19.0 (22.0) 7.0 147.0 103.0
21st 20 Silver 12 Elly Stevens Edward Colonna HURSTPIERPOINT 20.0 21.0 19.0 (22.0) 19.0 (22.0) 21.0 21.0 165.0 121.0
22nd 2 Silver 51 Olivia King Esme Amberg ST MARY's CALNE 25.5 22.0 (27.0 DNC) 19.0 (27.0 OCS) 24.0 19.0 14.0 177.5 123.5
23rd 1 Silver 31 Rosie Reynolds Hannah Gudelis ST MARY's CALNE 23.0 24.0 (27.0 DNC) (27.0 DNC) 21.0 23.0 24.0 15.0 184.0 130.0
24th 4 Silver 61 Victoria Price Claudia Meissner ST MARY's CALNE 24.0 (25.0) 21.0 23.0 (27.0 OCS) 21.0 20.0 23.0 184.0 132.0
25th 22 Silver 3318 Emily Kelvey Justin Stevenson PANGBOURNE 21.0 23.0 (27.0 DNC) (27.0 DNC) 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 206.0 152.0
26th 3 Silver 41 Bella Tottenham Kitty Birks ST MARY's CALNE 25.5 26.0 (27.0 DNC) (27.0 DNC) 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 27.0 DNC 213.5 159.5



Sailwave Scoring Software 2.01 build 8
www.sailwave.com