RS200 Open Meeting - 2015

Itchenor SC

Results as of 16:17 on June 7, 2015

Overall

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Entries: 39, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName CrewName Club R1 6/6/15 R2 6/6/15 R3 6/6/15 R4 6/6/15 R5 6/6/15 R6 7/6/15 R7 7/6/15 R8 7/6/15 Total Nett
1st 1566 Matt Mee Emma Norris Burghfield SC/Red Wharf Bay SC 1 (9) 1 3 2 1 1 (7) 25.0 9.0
2nd 1570 James Peters Joanna Wright HISC/Parkstone YC 2 2 6 5 (7) 3 (17) 1 43.0 19.0
3rd 1508 George Yeoman Sophie Ormsby ISC 5 1 7 1 (8) (11) 4 2 39.0 20.0
4th 1458 Nick Charles Alice Eyre Datchet SC/Parkstone YC 3 3 (12) 4 3 (12) 5 9 51.0 27.0
5th 1559 Andrew Peters Jill Peters QMSC 8 4 2 (20) 4 (OCS) 11 6 95.0 35.0
6th 1600 Frances Peters Claire Lasko HISC (19) 8 8 11 (13) 6 2 3 70.0 38.0
7th 629 Will Henderson Mary Henderson ISC 6 11 (13) 8 5 7 (14) 8 72.0 45.0
8th 1237 Dicken Maclean Hannah Young HISC 15 10 (OCS) 2 1 17 8 (20) 113.0 53.0
9th 1229 Rob Struckett Lisa McDanell ISC 14 6 5 6 (DNF) 8 (20) 14 113.0 53.0
10th 1422 Caroline Martin MJ Gifford Lee on Solent 7 7 18 (OCS) 11 (19) 9 5 116.0 57.0
11th 1350 Ben Palmer Emily Wiltshire HISC/Cardiff 12 15 14 12 (19) 4 3 (17) 96.0 60.0
12th 1010 Steve Restall Katie Restall Downs SC 10 (19) 15 10 (20) 5 7 13 99.0 60.0
13th 1521 Imogen Stanley Tom Walker HISC 9 13 4 13 14 (27) (18) 16 114.0 69.0
14th 1520 Rob Henderson Rosie Sibthorp HISC/ISC 16 5 9 15 (18) (22) 12 12 109.0 69.0
15th 1452 Arthur Henderson Lilly Carlisle ISC/Royal Thames (22) (22) 16 18 10 10 16 4 118.0 74.0
16th 1481 Jack Holden Amy Yeoman Arun YC 13 (DNF) 10 7 9 2 (DNF) DNC 161.0 81.0
17th 1488 Mark Heather Lucy Preston HISC 11 12 3 9 6 (DNC) (DNC) DNC 161.0 81.0
18th 1228 Joe Adams Emma Adams BSC 18 18 (22) 16 12 (20) 19 11 136.0 94.0
19th 1164 Emma Deal Ellie Sharps Burghfield SC 23 24 19 (27) (DNC) 14 13 18 178.0 111.0
20th 1263 Julian Bradley Helen Cafferata Wembley (28) 23 24 28 (DNF) 9 10 21 183.0 115.0
21st 1173 Chris Larr Abigail Larr Northampton (27) (26) 21 21 15 13 26 22 171.0 118.0
22nd 1308 Nick Blevins Lily Kottsieper ISC (29) 20 17 26 (DNC) 24 21 15 192.0 123.0
23rd 864 Luke Burywood Hannah Burywood Burghfield 21 21 (DNF) 22 (DNF) 16 22 23 205.0 125.0
24th 426 Jamie Barker Jenny Pearson-Farr Starcross YC/Broadstairs SC/Wessex SC (25) 25 (29) 23 16 23 23 24 188.0 134.0
25th 920 William Heritage Sophie Heritage Gurnard SC 20 (29) 25 25 (DNC) 25 15 25 204.0 135.0
26th 1347 David Jessop Clare Michelmore Papercourt 17 14 11 19 (DNC) (DNC) DNC DNC 221.0 141.0
27th 1096 Kev O'Brien Jake O'Brien RAFSA/Burghfield (30) 27 20 24 (DNC) 21 28 26 216.0 146.0
28th 337 Chris O'Niel Rory Caird HISC 24 28 23 17 17 (DNC) (DNC) DNC 229.0 149.0
29th 1295 Kevin Druce Charlotte/Vanessa Burghfield SC 31 30 26 (DNC) (DNC) 26 25 29 247.0 167.0
30th 1505 Ed FitzGerald Archie Grant ISC (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 15 27 10 252.0 172.0
31st 766 Harry Roome Prue Roome ISC (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 29 6 19 254.0 174.0
32nd 1546 John McKelvie Sarah McKelvie Strangford Lough YC (DNC) 17 28 14 (DNF) DNC DNC DNC 259.0 179.0
33rd 316 Ben Townsend Jacob Riggs ESC 32 (DNC) (DNC) DNC DNC 18 24 27 261.0 181.0
34th 18 (1586) Neil Davison James Woods-Davison HISC (DNC) (DNC) 27 DNF DNC 31 29 28 275.0 195.0
35th 816 Ben Lister Eddie Glennie ISC 26 16 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 282.0 202.0
36th 854 Andrew Shaw Pippa Horne ISC 4 (DNF) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 284.0 204.0
37th 360 Andrew Marsh Caroline Marsh ISC (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 32 30 30 292.0 212.0
38th 8 Harry Gilchrist Joe Ironside ISC/Rutland (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 30 31 31 292.0 212.0
39th 680 Andy Pinkham Charlotte Boadle ISC (DNC) (DNF) DNC DNC DNC 28 DNF DNC 308.0 228.0



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com