CREWSAVER MIRROR NATIONWIDE TROPHY - THE SOUTHERNS

ITCHENOR SAILING CLUB

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 30, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Club HelmName CrewName R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 70658 Y O Y D SC Matthew LULHAM ROBINSON Benjamin LULHAM-ROBINSON (11.0) 1.0 1.0 5.0 1.0 19.0 8.0
2nd 70563 Hamble River SC Nigel THOMAS Helena Watkins 3.0 (31.0 OCS) 5.0 3.0 2.0 44.0 13.0
3rd 70618 Pennine SC Sarah RICHARDS George RICHARDS 7.0 3.0 3.0 1.0 (11.0) 25.0 14.0
4th 70582 Poole YC Rosie WATKINS Madeleine WATKINS 2.0 7.0 7.0 (8.0) 3.0 27.0 19.0
5th 70518 Poole YC Helena PUGH Libby COURAGE (13.0) 5.0 2.0 10.0 5.0 35.0 22.0
6th 70426 Poole YC Milly PUGH Nick PUGH 8.0 2.0 4.0 9.0 (31.0 RAF) 54.0 23.0
7th 70673 Poole YC Kim MAY-PAPAILIOU Amy SPARKS 1.0 4.0 10.0 (13.0) 9.0 37.0 24.0
8th 70606 Restronguet SC James WILKINSON Esme SHEPHERD (9.0) 6.0 8.0 6.0 4.0 33.0 24.0
9th 70190 Restronguet Tom COSIER Niamh O'NEILL 4.0 10.0 6.0 11.0 (13.0) 44.0 31.0
10th 70549 Whitstable YC Mali HARNETT Drystan HARNETT 10.0 8.0 11.0 (14.0) 6.0 49.0 35.0
11th 70624 Itchenor SC Grace YEOMAN Annabel FISK 5.0 16.0 (20.0) 2.0 15.0 58.0 38.0
12th 70182 Itchenor SC Archie GRANT Bruce GRANT 6.0 12.0 14.0 (21.0) 10.0 63.0 42.0
13th 70520 Itchenor SC Katie DAVIES Gemma KEERS 12.0 (19.0) 13.0 7.0 12.0 63.0 44.0
14th 70274 Itchenor SC Joanna KALDERON Ottilie SPRUIT 15.0 11.0 12.0 12.0 (18.0) 68.0 50.0
15th 70575 Itchenor SC Will MOSS Millie MOSS 20.0 9.0 19.0 (24.0) 7.0 79.0 55.0
16th 70631 Itchenor SC Isabel DAVIES Rebecca ADDISON 14.0 14.0 (22.0) 15.0 16.0 81.0 59.0
17th 7058 Poole YC Anna WATKINS Harriet WATKINS (31.0 RAF) 15.0 9.0 20.0 17.0 92.0 61.0
18th 70442 Beaver SC Bob TOWLER   16.0 13.0 16.0 16.0 (23.0) 84.0 61.0
19th 70362 Brightlingsea SC Oliver KING James KING 17.0 17.0 (18.0) 18.0 14.0 84.0 66.0
20th 70519 Sidmouth SC Alex HEYMAN Alice COURAGE (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 4.0 8.0 105.0 74.0
21st 70505 Warsash SC Eleanor BELLFIELD Aluce BUCHANAN (21.0) 20.0 15.0 19.0 20.0 95.0 74.0
22nd 70676 Itchenor SC Celia HANSELL Tallulah COMINS 19.0 21.0 17.0 (23.0) 21.0 101.0 78.0
23rd 70560 Warsash SC Jenny LORIMER Rosie DANIELS 22.0 18.0 21.0 (25.0) 22.0 108.0 83.0
24th 70644 Itchenor SC Paddy JEFFERIES Edward HANSELL 23.0 22.0 (31.0 RAF) 27.0 26.0 129.0 98.0
25th 70583 Itchenor Harriet FISK Adrian FISK 18.0 23.0 (31.0 DNC) 28.0 31.0 DNF 131.0 100.0
26th 70584 Itchenor SC Felix JEFFRIES Natasha EWART-SMITH (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 17.0 24.0 134.0 103.0
27th 70502 Will KALDERON Eleanor KEERS (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 22.0 19.0 134.0 103.0
28th 70003 Jack BONSOR Harvey ASHWORTH (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 26.0 25.0 144.0 113.0
29th 2468 Isabel HARRIS Mike HARRIS (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNF 31.0 DNF 155.0 124.0
29th 70504 Itchenor SC Emily HEATH Pippa HEATH (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNF 31.0 DNC 155.0 124.0



Sailwave Scoring Software 2.01 build 8
www.sailwave.com