event burgee venue burgee

Junior Fortnight 2007

Itchenor Sailing Club

Results

Event 4 - 420 AM - Grenelli Goblet (Week 2)

Overall

Sailed:5, Discards:1, To count:4, Entries:30, Scoring system:JF07 scoring for 3,4
Rank Tally Boat SailNo Helm Crew R1
6/8
R2
7/8
R3
8/8
R4
10/8
R5
10/8
Total Nett
1st 26 No Name 52407 Rebecca Kalderon Rosie Sibthorp 1.0 1.0 (7.0) 1.0 1.0 11.0 4.0
2nd 27 Artic Weed 53102 Jake Woolfenden Charlie Birkett 3.0 3.0 2.0 (4.0) 2.0 14.0 10.0
3rd 20 Keen Bean 51802 Hugo Sloper Amelia Sloper 4.0 2.0 (6.0) 2.0 3.0 17.0 11.0
4th 15 Mummy's Lil chicken Pie 51234 Olivia Bottomley Andy Pinkham 2.0 (7.0) 1.0 5.0 6.0 21.0 14.0
5th 31 No Name 51197 Lisa McDanell Emma Spruce 7.0 5.0 (10.0) 6.0 8.0 36.0 26.0
6th 4 No Name 49354 Hugo Blanshard Alastair Blanshard (8.0) 8.0 8.0 7.0 4.0 35.0 27.0
7th 13 No Name 51061 Kate Ross Oliver Mann 9.0 (17.0) 3.0 11.0 9.0 49.0 32.0
8th 5 No Name 49819 Henry Spreckley Jack Pudney 11.0 10.0 4.0 10.0 (DNC) 66.0 35.0
9th 22 No Name 51973 Nicholas Britton Charlie Hartley 13.0 (22.0) 12.0 8.0 7.0 62.0 40.0
10th 16 Mount Gay Rum 51317 Charlie Fletcher George Cooke (29.0 RTD) 6.0 14.0 12.0 10.0 71.0 42.0
11th 10 Panic 50881 Megan Pudney Grace Spreckley 6.0 12.0 11.0 14.0 (DNC) 74.0 43.0
12th 28 No Name 52206 Helena Newell Chantal Crane 5.0 4.0 9.0 26.0 RTD (DNC) 75.0 44.0
13th 18 Now you see me now you don't 51421 Jack Yeoman Angus Peacock 29.0 RTD 9.0 (DNC) 3.0 5.0 77.0 46.0
14th 11 Shafu 50974 Erik Brydges Oliver Hald 15.0 15.0 (17.0) 9.0 11.0 67.0 50.0
15th 23 No Name 52061 Ed Burrows Henry Lewin 12.0 14.0 (18.0) 13.0 12.0 69.0 51.0
16th 14 No Name 51195 Annabel Pettit Nick Moore 10.0 13.0 19.0 16.0 (DNC) 89.0 58.0
17th 32 White Mischief 52509 Alexander Cottrell Sarah Burnford (29.0 RTD) 25.0 20.0 17.0 13.0 104.0 75.0
18th 19 Fly by Knight 51474 Charlotte Fitzgerald Tara Bottomley (DNC) 11.0 5.0 DNC DNC 109.0 78.0
19th 21 No Name 51839 Tots Boadle Alice Bell 16.0 21.0 21.0 20.0 (DNC) 109.0 78.0
20th 29 Jucie Lucy 51108 Maxwell Fry Jack Gower 17.0 28.0 16.0 18.0 (DNC) 110.0 79.0
21st 6 Absolut 50100 James Staight Harry Staight 14.0 20.0 27.0 RTD (DNC) DNC 123.0 92.0
22nd 3 Fish 49101 John Linnett Michael Robbins 29.0 RTD 24.0 13.0 (DNC) DNC 128.0 97.0
23rd 24 XLR8 52066 Olivia Peacock Katherine Marsden 29.0 RTD 23.0 (DNC) 15.0 DNC 129.0 98.0
24th 30 No Name 48224 Erin Scholes Daisy Ritchie 29.0 RTD 27.0 24.0 19.0 (DNC) 130.0 99.0
25th 8 No Name 50468 Oliver Britton Christian Spruit (DNC) 16.0 27.0 RTD 26.0 RTD DNC 131.0 100.0
26th 12 Bell Cullo 51048 George Spreckley Jack Bell 29.0 RTD (31.0 RTD) 15.0 26.0 RTD DNC 132.0 101.0
27th 9 Blanc Buster 50813 Alex Peacock Sophie Foot 29.0 RTD 19.0 22.0 (DNC) DNC 132.0 101.0
28th 7 No Name 50362 James Leet-Cook Freddie Hall 29.0 RTD 18.0 (DNC) 26.0 RTD DNC 135.0 104.0
29th 2 Out of the blue 51048 Francis Sloan Jamie Alexander 29.0 RTD 26.0 (DNC) 21.0 DNC 138.0 107.0
30th 17 Blonde Moments 51359 Flo Fletcher Otty Stride 29.0 RTD (31.0 RTD) 23.0 DNC DNC 145.0 114.0

http://www.itchenorsc.co.uk/
office@itchenorsailingclub.co.uk

http://www.juniorfortnight.com/

Sailwave Scoring Software 1.94 Build 17
http://www.sailwave.com/