event burgee venue burgee

Junior Fortnight 2007

Itchenor Sailing Club

Results

Event 3 - 420 AM - Mason Trophy (Week 1)

Overall

Sailed:5, Discards:1, To count:4, Entries:30, Scoring system:JF07 scoring for 3,4
Rank Tally Boat SailNo Helm Crew R1
30/7
R2
31/7
R3
1/8
R4
2/8
R5
3/8
Total Nett
1st 18 Now you see me now you don't 51421 Jack Yeoman Adrian Clay 1.0 4.0 1.0 2.0 (29.0 OCS) 37.0 8.0
2nd 20 Keen Bean 51802 Amelia Sloper Will Smyth 2.0 1.0 9.0 1.0 (29.0 OCS) 42.0 13.0
3rd 27 Artic Weed 53102 Jake Woolfenden Charlie Birkett 7.0 (9.0) 4.0 3.0 1.0 24.0 15.0
4th 15 Mummy's Lil chicken Pie 51234 Olivia Bottomley Andy Pinkham 3.0 2.0 6.0 (7.0) 6.0 24.0 17.0
5th 4 No Name 49354 Hugo Blanshard Alastair Blanshard (15.0) 7.0 3.0 8.0 2.0 35.0 20.0
6th 16 Mount Gay Rum 51317 Charlie Fletcher George Cooke 5.0 (27.0 RTD) 10.0 6.0 3.0 51.0 24.0
7th 25 No Name 52206 Charles Crane Josh Roberts 6.0 11.0 5.0 5.0 (14.0) 41.0 27.0
8th 9 Blanc Buster 50813 Harriet Marsden Alex Peacock 4.0 6.0 2.0 16.0 (29.0 OCS) 57.0 28.0
9th 5 No Name 49819 Henry Spreckley Jack Pudney 9.0 3.0 14.0 (15.0) 5.0 46.0 31.0
10th 19 Fly by Knight 51474 Charlotte Fitzgerald Tara Bottomley 10.0 (12.0) 8.0 9.0 10.0 49.0 37.0
11th 31 No Name 51197 Lisa McDanell Emma Spruce 11.0 8.0 (17.0) 11.0 8.0 55.0 38.0
12th 22 No Name 51973 Charlie Hartley Nicholas Britton 17.0 5.0 12.0 (21.0) 7.0 62.0 41.0
13th 28 No Name 47364 Helena Newell Chantel Crane (18.0) 10.0 13.0 4.0 15.0 60.0 42.0
14th 24 XLR8 52066 Olivia Peacock Katherine Marsden (21.0) 17.0 7.0 13.0 11.0 69.0 48.0
15th 14 No Name 51195 Annabel Pettit Nicholas Moore (16.0) 13.0 16.0 12.0 9.0 66.0 50.0
16th 23 No name 52061 Ed Burrows Henry Lewin 13.0 15.0 11.0 (17.0) 12.0 68.0 51.0
17th 10 Panic 50881 Grace Spreckley Megan Pudney 8.0 (27.0 RTD) 18.0 14.0 13.0 80.0 53.0
18th 21 No Name 51839 Tots Boadle Alice Bell 14.0 14.0 15.0 22.0 (29.0 RTD) 94.0 65.0
19th 11 Shafu 50974 Erik Brydges Oliver Hald 22.0 (27.0 DNF) 21.0 26.0 4.0 100.0 73.0
20th 6 Absolut 45926 James Staight Harry Staight 12.0 (27.0 RTD) 23.0 19.0 19.0 100.0 73.0
21st 30 No Name 48224 Erin Scholes Daisy Ritchie 20.0 18.0 (24.0) 18.0 17.0 97.0 73.0
22nd 17 Blonde Moments 51359 Otty Stride Flo Fletcher 23.0 (DNC) 19.0 20.0 16.0 109.0 78.0
23rd 3 Fish 49101 John Linnett Michael Robbins 25.0 (DNC) 29.0 RTD 10.0 18.0 113.0 82.0
24th 8 No Name 50468 Oliver Britton Christian Spruit 27.0 16.0 (29.0 RTD) 24.0 21.0 117.0 88.0
25th 12 Bell Cullo 51048 George Spreckley Jack Bell 19.0 27.0 RTD 22.0 23.0 (DNC) 122.0 91.0
26th 29 Jucie Lucy 51108 Maxwell Fry Jack Gower (28.0) 27.0 DNF 20.0 25.0 23.0 123.0 95.0
27th 33 Piranha 49102 Alexander Cottrell Sabrina Percy (29.0) 27.0 DNF 29.0 RTD 28.0 20.0 133.0 104.0
28th 7 No Name 50362 James Leet-Cook Finn McCormack 26.0 (DNC) 29.0 RTD 27.0 22.0 135.0 104.0
29th 2 Out of the blue 35265 Francis Sloan Jamie Alexander 24.0 27.0 RTD (DNC) DNC 24.0 137.0 106.0
30th 13 No Name 51061 Kate Ross Oliver Mann (DNC) DNC DNC DNC DNC 155.0 124.0

http://www.itchenorsc.co.uk/
office@itchenorsailingclub.co.uk

http://www.juniorfortnight.com/

Sailwave Scoring Software 1.94 Build 17
http://www.sailwave.com/